Italští chrti jsou půvabní a elegantní psi, kteří mají nepopiratelnou krásu a vytříbený charakter. Hbití a půvabní, dokážou v rychlosti soutěžit s jeleny a pronásledovat je na mnoho kilometrů. Italští chrti, známí také jako honiči, jsou jedním z nejstarších psích plemen a jsou opředeni mnoha legendami.

Tato nádherná stvoření přitahují pozornost svou elegancí a štíhlostí. Mají dlouhé a hlavně štíhlé nohy, skvěle utvářený trup a ladný krk. Italští chrti mají výrazný hřeben lebky a nosu, což jim dodává zvláštní sofistikovanost a šarm.

Italští chrti jsou však i přes svou vnější krásu skutečnými lovci. Již od dob faraonů ve starověkém Egyptě byli tito psi využíváni k lovu zvěře. Jejich vynikající zrak a rychlost jim umožňují úspěšně pronásledovat kořist a vypořádat se s ní. Dnes italští chrti často soutěží v dostizích a demonstrují svou rychlost a sílu.

Historie italského chrtíka

История левретки

Historie italského chrtíka začíná ve starověkém Egyptě, kde byli tito psi využíváni k lovu gazel a jiné zvěře. Předpokládá se, že první italští chrti vyšlechtili egyptští faraoni asi před čtyřmi tisíci lety. Byli uctíváni jako posvátná zvířata a zobrazováni na obrazech a sochách.

Během římské říše se italští chrti stali oblíbenými mezi šlechtou, protože tito psi byli považováni za symbol vysokého bohatství a luxusu. Používali se k lovu zajíců, lišek, antilop a další zvěře. Italští chrti také doprovázeli své pány na zápasy v arénách a byli využíváni v zápasech gladiátorů.

Pokles popularity

Během středověku zájem o italské chrty opadl a přestali být oblíbenými loveckými společníky. Jejich psychologická harmonie a jemný přístup k lidem z nich však udělaly oblíbené rodinné psy a společníky šlechty.

V 19. století začali být italští chrti aktivně dováženi do Anglie ze Španělska a Itálie. To také přispělo ke zvýšení popularity plemene. V roce 1885 byla vytvořena první společnost anglických italských chrtíků, která sehrála důležitou roli ve vývoji a zdokonalování plemene.

Moderní italský chrtík

Italský chrt dnes zůstává oblíbeným psím plemenem, a to jak v loveckém světě, tak jako rodinný mazlíček. Její rychlé rychlosti a elegantní vzhled nadále přitahují zájem lidí. Italští chrti jsou aktivně vystavováni na výstavách psů, kde prokazují svou eleganci a výkonnost.

ČTĚTE VÍCE
Jorkšírský teriér váha po měsíci - kompletní průvodce všemi typy růstu a vývoje

Plemeno italského chrtíka

Italští chrti mají velmi atraktivní vzhled. Jejich tělo má elegantní tvar s dlouhými a půvabnými nohami. Jejich hlava je úzká a ostrá, s výraznýma očima a dlouhýma ušima. Jejich srst může mít různé barvy, od černé po bílou a různé odstíny hnědé.

Italští chrti jsou velmi energičtí a aktivní psi. Vyžadují pravidelný pohyb a dostatek prostoru k procházkám. Ideální volbou pro ně by byl velký venkovský dům, kde se mohou volně bavit a běhat. Potřebují také dobrou socializaci a výcvik, aby udrželi své lovecké instinkty pod kontrolou.

Vlastnosti italských chrtů:

1. Nezávislost: Italští chrti mají silnou nezávislost a neradi jsou ovládáni. Dávají přednost tomu, aby byli partnery než chráněnci.

2. Láska k běhání: Italští chrti jsou skutečnými rychlostními šampióny. Milují běh a potřebují dlouhé procházky a možnost běhat na plné obrátky.

závěr:

Italský chrt je plemeno psa elegantního vzhledu a energického charakteru. Vyžadují hodně fyzické aktivity a prostor k chůzi. Italští chrti mohou být skvělí společníci, pokud jim bude věnována dostatečná péče, láska a výcvik.

Vlastnosti italských chrtů

Особенности левреток

  1. Italští chrti mají štíhlou a půvabnou postavu. Jejich dlouhé a pružné nohy jim umožňují dosáhnout velmi vysokých rychlostí při běhu.
  2. Tito psi mají dlouhou, jemnou srst v různých barvách. Mají měkkou a lesklou srst, která je chrání před chladem.
  3. Italští chrti mají velmi ostrý zrakový aparát. Dokážou zachytit i ty nejmenší pohyby a detaily na značnou vzdálenost.
  4. Tito psi mají vytříbený a důstojný charakter. Jsou velmi přítulní a oddaní svým majitelům.
  5. Italští chrti mají vysokou inteligenci a rychle se učí. Snadno se cvičí a umí provádět různé povely a triky.

Díky těmto vlastnostem jsou italští chrti velmi oblíbení mezi milovníky psů a profesionálními chovateli. Díky své eleganci a jedinečnému vzhledu se stávají skutečnými hvězdami psích výstav.

Povaha italského chrta

Характер левретки

Tito psi jsou velmi loajální a připoutaní ke svým majitelům, vždy je budou všude následovat. Italští chrti jsou velmi společenští a rádi se stýkají s lidmi a jinými psy. Nesou energii a veselost, která zanechává otisk na jejich charakteru.

Mohou však být i zcela nezávislí a soběstační. Italští chrti mají silný lovecký instinkt, takže je při procházkách musíte mít na očích, aby neutíkali za malými zvířaty nebo ptáky.

ČTĚTE VÍCE
Výmarský ohař je psí plemeno s výjimečnými vlastnostmi a jedinečným kouzlem v očích

Italští chrti jsou vysoce socializovaní. Dokážou se sžít s jinými zvířaty, psy a dokonce i kočkami. Jsou také dobří s dětmi a jsou považováni za vynikající společníky pro rodiny s dětmi. Přestože italští chrti mohou být nezávislí, jsou vždy rádi, že mohou mít čas s rodinou.

Charakteristické rysy italských chrtů:

  • Loajální a láskyplný
  • Hravý a energický
  • Přátelský a společenský
  • Chytrý a trénovatelný

Půvab a charakter italských chrtů přitahuje mnoho lidí. Jsou z nich skvělí mazlíčci a skvělý doplněk do rodiny.

Italští chrti jako domácí mazlíčci

Левретки как домашние питомцы

Italští chrti jsou psi, kteří se specializují na lov a běh. Vyznačují se štíhlou stavbou, snadností pohybu a rychlostí. Doma se italští chrti projevují jako milující a oddaní mazlíčci.

Jednou z hlavních výhod italských chrtů jako domácích mazlíčků je jejich něha a přátelskost. Snadno si zvyknou na členy rodiny a stávají se nepostradatelnými společníky svých majitelů. Italští chrti milují být středem pozornosti a přijímat náklonnost.

Italští chrti mají také vysoký stupeň inteligence a mohou být vynikajícími společníky při cvičení. Rychle se naučí povely a umí různé triky. To z nich dělá vynikající mazlíčky pro ty, kteří se chtějí dostat do chovu psů.

Než se však rozhodnete pořídit si italského chrta, stojí za to zvážit jejich vlastnosti. Italští chrti vyžadují dlouhé procházky a fyzickou aktivitu. Potřebují velký prostor, aby se mohli protáhnout a pobíhat. Byt může být pro tak aktivního psa příliš malý.

Také si musíte pamatovat, že italští chrti jsou lovci, takže mohou mít výrazný lovecký instinkt. Mohou pronásledovat ptáky, malá zvířata nebo dokonce kočky. Proto je důležité naučit psa poslouchat a pouštět ho jen ve speciálně určeném prostoru.

Celkově mohou být italští chrti ideálními mazlíčky pro lidi, kteří jsou ochotni věnovat jim dostatek času a pozornosti. Mají neobvyklé kouzlo a charakter a svým majitelům dokážou přinést spoustu radosti a potěšení.

Video:

Test.tv: Vše pro zvířata. Italský chrt – módní pes egyptských faraonů

Jaké plemeno psa se hodí k vašemu znamení zvěrokruhu?

7 málo aktivních psích plemen, která nevyžadují mnoho pozornosti